Warna Tema        
Saiz Tulisan -A A +A
 

Ketua Jabatan / Pegawai

Datuk Bandar

 

Y. Bhg. Dato' Haji Zazali Bin Salehudin

Tel - 06-7654765
Emel - zazali@mbs.gov.my


Setiausaha

 

Encik Mas Midyawan Bin Yahya

Tel - 06 - 765 4766
Emel - midyawan@mbs.gov.my


Pengarah Kejuruteraan

 

Encik Sabaruddin Bin Sulaiman

Tel 06-7654515
Emel sabaruddin@mbs.gov.my


Pengarah Kewangan

 

Puan Anizahaton Binti Kamaludin

Tel 06 - 765 4365
Emel anizahaton@mbs.gov.my


Pengarah Kawalan Bangunan

 

Puan Norriza Binti Mohd Sham

Tel - 06 - 765 4900
Emel - norriza@mbs.gov.my


Pengarah Khidmat Pengurusan

 

Puan Azura Binti Abu Hassan

Tel - 06 - 765 4767
Emel - azura@mbs.gov.my


Pengarah Teknologi Maklumat & Komunikasi

 

Puan Hanizah Binti Hassan

Tel - 06 - 765 4455
Emel - ptm@mbs.gov.my


Pengarah Undang-undang dan Penguatkuasaan

 

Encik Hanizam Bin Ahmad

Tel - 06 - 765 4585
Emel - hanizam@mbs.gov.my

Pengarah Penilaian Hartanah

 

Puan Nor Zuliana Binti Abd. Manan

Tel - 06 - 765 4690
Emel - zuliana@mbs.gov.my


Pengarah Perancangan dan Pembangunan

 

TPr. Haji Nazri Bin A. Ghani

Tel - 06 - 765 4200
Emel - nazrie@mbs.gov.my


Jabatan Perkhidmatan Bandar dan Kesihatan

 

Encik Mohd Lotffee Bin Abdullah

Tel - 06-7654260;
Emel - lotfee@mbs.gov.my


Pengarah Taman dan Landskap

 

LAr. Haji Nasiruddin Bin Ab Rahman

Tel
Emel - nasir@mbs.gov.my


Pengarah Komuniti dan Perhubungan Awam

 

Encik Saiful Azuar Bin Ahmad Jadi

Tel - 06 - 765 4320
Emel - saiful@mbs.gov.my


Ketua Unit Komunikasi Korporat

 

Encik Alias Bin Mansor

Tel - 06 – 765 4768
Emel - alias@mbs.gov.my


Ketua Unit Integriti

 

Puan Nor Mursydah Binti Chik

Tel -
Emel - mursydah@mbs.gov.my


Ketua Unit OSC

 

Encik Irwan Shah Bin Sahar

Tel - 06 - 765 4230
Emel - irwanshah@mbs.gov.my


Ketua Unit COB

 

Encik Suffian Bin Ali

Tel - 06 - 765 4750
Emel - suffian@mbs.gov.my


Ketua Unit Audit Dalam

 

Puan Nurhidayah Binti Zainuddin

Tel - 06 - 765 4890
Emel - nurhidayah@mbs.gov.my

 

JABATAN KAWALAN BANGUNAN

Puan. Norhezlin bt. Amat

Timbalan Pengarah, Jabatan Kawalan Bangunan

Tel 06-7989177

Emel ezlin@mbs.gov.my

Encik Hadzeeq Ekhwan Bin Radzali

Arkitek

Tel 06-7654901

Emel hadzeeq@mbss.gov.my

Puan Nurul Farhana Binti Abdul Rahim

Arkitek

Tel 06-7654902

Emel farhana@mbs.gov.my

 

Puan Nur Atiqah Binti Alit

Arkitek

Tel 06-7989174

Emel atiqah@mbs.gov.my

Encik Hassan Bin Saon

Arkitek

Tel

Emel

 

JABATAN KEJURUTERAAN

Puan. Rusyati Bt Mohd Yunus

Timbalan Pengarah Cawangan Nilai

Tel - 06-7989166

Emel - atie@mbs.gov.my

Encik Badrul Hisham Bin Haji Ayob

Penolong Pengarah 

Tel - 06-7654516

Emel - badrul_hisham@mbs.gov.my

Encik Suhaimi Bin Alias

Penolong Pengarah
(Kawalan & Pembangunan)

Tel - 06-7654517

Emel - suhaimi@mbs.gov.my

 

Puan Rosliza Binti Ruslin

Penolong Pengarah
(Projek & Lalulintas)

Tel - 06-7654518

Emel - rosliza@mbs.gov.my

Encik Nuh Nurul Mushawwir Bin Abdul Aziz

Penolong Pengarah
(Jalan & Saliran)

Tel 06-7654520

Emel nuh@mbs.gov.my

Encik Muhammad Zaki Bin Mahussin

Penolong Pengarah
(Mekanikal)

Tel 06-7654971

Emel zaki@mbs.gov.my

 

Encik Muhammad Fadzly Bin Md Yadzir

Penolong Pengarah
(Elektrikal)

Tel 06-7654522

Emel mfadzly@mbs.gov.my

Encik Muhammad Hanis Bin Ali

Jurutera (Elektrik)

Tel 06-7989168

Emel

Encik Mohd Hafizal Bin Othman

Jurutera Awam

Tel 06-7989165

Emel hafizal@mbs.gov.my

 

Encik Mohd Shawal Bin Mahmood

Jurutera Awam

Tel - 06-7989169

Emel - shawal@mbs.gov.my

Puan Nursyafiza Binti Dol Wahid

Penolong Pengarah (Bangunan)

Tel - 06-7654519

Emel - syafiza@mbs.gov.my

Puan Rozaimah Binti Mohd Jidin

Penolong Pengarah (Ukur Bahan)

Tel - 06-7654521

Emel - rozaimah@mbs.gov.my

 

JABATAN KHIDMAT PENGURUSAN

Encik Hairulazmi Bin Mohd Ali

Penolong Setiausaha (Tadbir)

Tel - 06-7654769

Emel - hairul@mbs.gov.my

Puan Siti Zawani Binti Zainal

Penolong Setiausaha (Korporat)

Tel - 06-7654770

Emel - zawani@mbs.gov.my

 

JABATAN KEWANGAN

Puan. Ruhiyati Idayu bt. Mohamad Jali (CA)

Timbalan Pengarah

Tel - 06-765 4366

Emel - ruhiyati@mbs.gov.my

Tengku Zainul Bazliah Binti Tengku Kamarudin

Akauntan

Tel - 06-7654367

Emel - bazliah@mbs.gov.my

Puan Mazni Binti Md Zain

Akauntan

Tel - 06-7654369

Emel - mazni@mbs.gov.my

 

Rahayu Binti Kamis​

Akauntan

Tel - 06-7989054

Emel - rahayu@mbs.gov.my

 

JABATAN KOMUNITI DAN PERHUBUNGAN AWAM

Encik Mohd Hashry Bin Mohd Yaacob

Pegawai Tadbir

Tel - 06-7654322

Emel - hashry@mbs.gov.my

Encik Shamaruddin Bin Saidin

Pegawai Pelancongan

Tel - 06-7654323

Emel - shamaruddin@mbs.gov.my

Encik Muhammad Taufiq Bin Bakri

Pegawai Tadbir 

Tel - 06-7989108

Emel - taufiq@mbs.gov.my

 

JABATAN PERKHIDMATAN BANDAR DAN KESIHATAN

Tuan Haji Mohd Fadhil Bin Haji Kamaruddin

Timbalan Pengarah

Tel - 06-7989099

Emel - fadhil@mbs.gov.my

Encik Mohd Izad Farhan Bin Mohd Fauzi

Pegawai Tadbir

Tel - 06-7654262

Emel - izad@mbs.gov.my

Encik Muhammad Shahidan Bin Rahim

Pegawai Kesihatan

Tel - 

Emel - m.Shahidan@mbs.gov.my

 

JABATAN PENILAIAN HARTANAH

Encik Mohd Nafis Bin Mokhtar

Pegawai Penilaian

Tel - 06-7654692

Emel - nafis@mbs.gov.my

Encik Abd. Razak Bin Mohd Haron

Pegawai Penilaian

Tel - 06-7654691

Emel - razak@mbs.gov.my

Puan Norhayati Binti Sulong

Pegawai Penilaian 

Tel - 06-7989036

Emel - harya@mbs.gov.my

 

JABATAN PERANCANGAN DAN PEMBANGUNAN

Encik Mohd Daud Bin Ahmad

Timbalan Pengarah 

Tel - 06–7654201

Emel - daud@mbs.gov.my

Tuan Syed Muhammad Fitri Bin Syed Ismail

Pegawai Perancang Bandar

Tel - 06-7654202

Emel - syedmfitri@mbs.gov.my

Encik Muhammad Shahrir Bin Ab Samit

Pegawai Perancang Bandar

Tel - 06-7989191

Emel - shahrir@mbs.gov.my

 

JABATAN UNDANG – UNDANG DAN PENGUATKUASAAN

Encik Saiful Bin Saadon

Timbalan Pengarah 

Tel - 06-7654586

Emel - saiful@mbs.gov.my

 

JABATAN TAMAN DAN LANDSKAP

Mohammad Azli B. Mohd

Timbalan Pengarah Jabatan Taman & Landskap

Tel -

Emel - azli@mbs.gov.my

Sabrina Binti Haji Othman

Pegawai Pertanian

Tel - 06-7654942

Emel - sabrina@mbs.gov.my

Encik Muhammad Syafiq Bin Khairudin

Arkitek Lanskap

Tel - 06-7989187

Emel - syafiq@mbs.gov.my

 

JABATAN TEKNOLOGI MAKLUMAT DAN KOMUNIKASI

Ts. Puan Farah Saffarizan bt. Mohd Esa

Timbalan Pengarah

Tel - 06-7654456

Emel - farah@mbs.gov.my

Puan Hajah Che Zaidah Binti Mohd Zulkifly

Pegawai Teknologi Maklumat & Komunikasi

Tel - 06-7654457

Emel - zaidah@mbs.gov.my

Puan Ezza Narziefa Binti Mohd Mokhnar

Pegawai Teknologi Maklumat & Komunikasi

Tel - 06-7654458

Emel - ezza@mbs.gov.my

 

Encik Muhammad Zahid Bin Zaidi

Pegawai Teknologi Maklumat

Tel - 06-7989181

Emel - zahid@mbs.gov.my

Siti Noorizati Binti Yahaya

Pegawai Teknologi Maklumat

Tel - 06-7989180

Emel - noorizati@mbs.gov.my

Puan Nur Aqma Fasha Mohd Zaidin

Pegawai Teknologi Maklumat

Tel - 

Emel - fasha@mbs.gov.my